• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Ulusal Kanser Haftası Etkinliği

İzmir Bakırçay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Onkoloji Hemşireliği AD öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Derya ÇINAR, Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül ÇELİK, Arş. Gör. Aslıhan ÖZTÜRK ve Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri tarafından 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası Etkinliği gerçekleştirildi.

Üniversitemiz fuaye alanında düzenlenen etkinlikte kanser risk faktörleri, tarama yöntemleri ve belirtilerine yönelik olarak Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan posterler sergilendi. Etkinlik kapsamında kanser farkındalığını artırmak amacıyla Onkoloji Hemşireliği AD öğretim elemanlarının hazırladığı eğitim broşürleri üniversitemiz personeline ve öğrencilerine dağıtılarak konuyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Etkinlik sonunda fuaye alanında sergilenen posterlerden ilk üç dereceye giren öğrencilerimize ve etkinlikte görevli tüm öğrencilerimize teşekkür belgeleri törenle takdim edildi. Etkinliğimizde görev alan, katkı ve destek veren hocalarımıza, öğrencilerimize, üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na ve teknik destek ekibine teşekkür ederiz.